брава, гојена гаврана — ’оћу рећи — ћурана; да га на мртву воштину цедиш не би капатке масти исцедио!... 'Вала брате Маринко! Од кога је и — много је!... Част чинио и бољу дочек’о!.. Знам, брате, да ниси дош’о овде што си гладан и жедан — него само да се наједеш и напијеш!.. Теби, брате, на глас, домаћину и нама на част: амин, сватови!..

— Амин, да бог да!... викнуше сватови смејући се.

Сваку „част“ пропратио је са шалом и задиркивањем; назив’о је сватове пустосватицама, пребацив’о им је алапљивост и тврдичење.. Сватови се сити насмејаше —- али се нико не наљути.

Пошто ручаше Дража поче да приказује „дар.“ На реду је био Живанин којим она дариваше сватове; вођевина дарује само девера и укућане. На једној мотки држаше зет и Марта „дар“, а Живана узимаше парче по парче и — наменивши коме ће — даваше Дражи, да прикаже.

Дража је све дарове — и Живанине и Анђелине — приказ’о задиркујући. За кошуљу вели: „Ево наша лепа вођевина дарује свекра тананом кошуљом. Глатка к’о патка, танка к’о поњава: куд се њом почеше кожа ће слетити; провукла би се кроз прстен, да је прстен гужва орачица па два да вуку а четири да туку“ !... За једне чарапе вели: „ево му чарапа, може у њих мачка обути“! (за то што су мале)... Шала његова зацењиваше смејом сватове. На сваки његов „приказ“ они одговараху:

— Амин, да бог да!...

Сврши се и то. Дража поиска једну чутуру. Они му дадоше. Он се прекрсти, помоли се богу за здравље дома и домаћина, младожење и невесте, кума и старојка, девера и кићених сватова — напи се па седе.

Стари сват узе један земљани чист тањир, одреши кесу, извади „сватовско“ три гроша и баци у њ. Онда поднесе тањир куму; кум уради то исто. Сватови почеше